Kontakta oss

Nyfiken på vad Österbergs kan erbjuda dig?

Har du frågor eller behöver hjälp? Kontakta oss via telefon eller fyll i kontaktformuläret intill. Vi ser fram emot att höra från dig!

Karlstad

Örebro

Fyll i formuläret så återkommer vi till dig.

Kontakta någon av våra medarbetare

Vad kan vi hjäpa dig med?
Vi ser fram emot att höra från dig!

Marknad

Mattias Fridlund

Marknadschef
mattias.fridlund@osterbergs.nu
073 - 087 49 27

Kundansvariga säljare​

Tobias Hallgren ​

Försäljningschef kundansvariga säljare
tobias.hallgren@osterbergs.nu
054 - 85 25 56
070 - 367 94 49

Anders Broström ​

Kundansvarig säljare
anders.brostrom@osterbergs.nu
054 - 85 25 54
073 - 712 50 85

Jonathan Pedersen ​

Kundansvarig säljare
jonathan.pedersen@osterbergs.nu
054 - 85 25 48
073-076 15 64

Joakim Sturaro ​

Kundansvarig säljare
joakim.sturaro@osterbergs.nu
054 - 85 25 66
070 - 240 07 19

Anders Hedvall​

Kundansvarig säljare
anders.hedvall@osterbergs.nu
054 - 85 25 61
073 - 373 05 03

Peter Håkansson ​

Kundansvarig säljare
peter.hakansson@osterbergs.nu
054 - 85 25 81
070 - 595 16 80

Tobias Myrén ​

Kundansvarig säljare
tobias.myren@osterbergs.nu
054 - 85 25 78
070 - 286 85 10

Magnus Bodin

Kundansvarig säljare
magnus.bodin@osterbergs.nu
054-85 23 72
070-211 94 64

Per Johansson

Kundansvarig säljare
per.johansson@osterbergs.nu
054 - 85 25 95
070 - 378 25 95

Martin Åsberg ​

Kundansvarig säljare
martin.asberg@osterbergs.nu
054 - 85 27 61
072 - 218 80 75

Rasmus Forsgren ​

Kundansvarig säljare
rasmus.forsgren@osterbergs.nu
054 - 85 25 37
070 - 534 56 34

Victor Fredriksson

Kundansvarig säljare
victor.fredriksson@osterbergs.nu
054 - 85 25 17
070 - 45 44 884

Leif Dunbäck ​

Kundansvarig säljare
leif.dunback@osterbergs.nu
019 - 27 01 41
073 - 035 65 90

Tony Eld

Kundansvarig säljare
tony.eld@osterbergs.nu
054-85 25 14
073-043 69 27

Produktsäljare

Björn Jonasson

Försäljningschef produktsäljare
bjorn.jonasson@osterbergs.nu
054-85 25 02
070 - 367 03 22

Jan Olsson

Produktsäljare lager transmission
jan.olsson@osterbergs.nu
054-85 25 20
076 - 841 10 30

Thomas Andersson

Produktsäljare kompressor
thomas.andersson@osterbergs.nu
054-85 25 83
070-633 35 23

Hans Jangehammar

Produktsäljare kompressor, kvävgas och vakum
hans.jangehammar@osterbergs.nu
054-85 25 16
070-020 41 80

Stefan Eriksson

Produktsäljare hydraulik
stefan.eriksson@osterbergs.nu
054-85 25 08
070-226 04 87

Bengt Håkansson

Produktsäljare svets
bengt.hakansson@osterbergs.nu
054-85 25 75
070-63 52 653

Patrik Krohn

Produktsäljare svets, IWS svetstekniker
patrik.krohn@osterbergs.nu
054-85 25 45
076- 886 55 63

Jan Skåhlberg

Produktsäljare svets, IWS svetstekniker
jan.skahlberg@osterbergs.nu
054-85 25 97
070-544 88 25

Örjan Lippel

Produktsäljare skärande
orjan.lippel@osterbergs.nu
054-85 25 43
073 - 024 89 13

Jesper Ståläng

Produktsäljare skärande
jesper.stalang@osterbergs.nu
054-85 25 18
0705 - 33 17 00

Mikael Hansson

Produktsäljare PPE
mikael.hansson@osterbergs.nu
054-85 25 91
070-290 40 05

Pär Claesson

Produktsäljare luftmaskiner, slipmaterial & momentverktyg
par.claesson@osterbergs.nu
054-85 23 78
072-233 66 19

Agneta Linder

Produktsäljare PPE
agneta.linder@osterbergs.nu
054-85 25 53
073- 460 27 17

Josephine Nordenhammar

Produktsäljare PPE
josephine.nordenhammar@
osterbergs.nu

054-85 25 99

Innesäljare

Petra Gladh

Chef Innesälj
petra.gladh@osterbergs.nu
054-85 25 64

Helena Norrman

Innesäljare
helena.norrman@osterbergs.nu
054-85 25 90

Mikaela Löfgren

Innesäljare kläder & skydd
mikaela.lofgren@osterbergs.nu
054-85 25 13

Anders Kjellbom

Innesäljare lager & transmission
anders.kjellbom@osterbergs.nu
054-85 25 89

Björn Kindemyr

Innesäljare ledningskomponenter
och slang
bjorn.kindemyr@osterbergs.nu
054-85 25 26

Jan Andersson

Innesäljare ledningskomponenter
och slang
jan.andersson@osterbergs.nu
054-85 25 79

Gustav Backman

Innesäljare svets & slip
gustav.backman@osterbergs.nu
054-85 27 68

Bobo Kohlström

Innesäljare svets
bo-lennart.kohlstrom@osterbergs.nu
054-85 25 52

Ronnie Landeklint

Innesäljare bygg
ronnie.landeklint@osterbergs.nu
054-85 25 86

Nicole Göransson

Innesäljare skärande
nicole.goransson@osterbergs.nu
054-85 25 29

Tobias Lungström

Innesäljare
tobias.lungstrom@osterbergs.nu
054-85 25 69

Roland Alster

Innesäljare
roland.alster@osterbergs.nu
054 85 25 65

Pether Svanelind

Innesäljare
pether.svanelind@osterbergs.nu
054-85 25 10

Peter Andersson

Innesäljare Örebro
Peter.b.andersson@osterbergs.nu
019-27 01 34
072-217 27 80

Hugo Sahlberg

Innesäljare Örebro
hugo.sahlberg@osterbergs.nu
019-27 01 42

Viktor Maradakin

Viktor Mardakin

Innesäljare Örebro
viktor.mardakin@osterbergs.nu
054-85 27 73

Butik

Maria Dolfei

Butikschef
054 - 85 25 32

Mattias Göransson

Butikssäljare
054-85 25 93

Patrik Spjut

Butikssäljare
054 - 85 25 76

Carina Hellsten

Butikssäljare
054 - 85 25 62

Pär Ellström

Butikssäljare
054-85 25 50

Hanna Mellberg

Butikssäljare
054-852774

Olle Larsson

Butikssäljare
054-85 25 72

Niklas Westlund

Butikssäljare
054-85 25 24

Inköp

Martin Tjärnklev

Inköpschef

Patrik Gillberg

Inköpare

Henrik Hansson

Inköpare

Anette Olsén

Inköpsadministratör

Charlie Ellertam

Inköpare

Daniel Augustsson

Inköpare

Johnny Vintfjärd

Inköpare

Pär Nilsson

Inköpskalkylator

Camilla Johansson

Inköpsadministratör

Stefan Viridén

Inköpare

Hanna Wännlund

Inköpare

Serviceverkstad

Kim Pedersen

Serviceverkstadschef

Tony Karlsson

Slangtillverkning verkstadstekniker

Viktor Olsson

Servicetekniker

Jan Persson

Servicetekniker

Wille Nord

Servicetekniker

Anders Sandberg

Servicetekniker

Per-Arne Karlsson

Servicetekniker

Martin Karlsson

Servicetekniker

Carl Nilsson

Serviceplanerare kompressor

Henrik Mörtsell

Servicetekniker

Mattias Nyman

Servicetekniker

Marcus Kindemyr

Servicetekniker

Börje Fredriksson

Servicetekniker

Lars Hansson

Servicetekniker

Per Aronsson

Fältservicetekniker kompressor

Mattias Henriksson

Fältservicetekniker kompressor

Anders Järnberg

Fältservicetekniker kompressor

Fredrik Johansson

Fältservicetekniker kompressor

Verksamhetsstöd

Johan Skoghammar

Chef verksamhetsstöd

Tobias Wesström

Verksamhetsstöd

Morgan Gren

Verksamhetsstöd

Jonas Björk

Verksamhetsstöd

Lars Böhn

Hållbarhetsansvarig

Tryckeri

Johan Lyrén

Ansvarig tryckeri
johan.lyren@osterbergs.nu 054-85 25 21

Michelle Hellgren

Michelle Hellgren

Produktion
michelle.hellgren@osterbergs.nu
054-85 23 74

Hugo Nilsson

Produktion
hugo.nilsson@osterbergs.nu
054-85 27 72

Ledning

Johan Norrman

VD
johan.norrman@osterbergs.nu
070 - 583 22 17

Mattias Fridlund

Marknadschef
mattias.fridlund@osterbergs.nu
073 - 087 49 27

Tobias Hallgren ​

Försäljningschef
tobias.hallgren@osterbergs.nu
054 - 85 25 56
070 - 367 94 49

Stefan Lungström

Ekonomichef
stefan.lungstrom@osterbergs.nu
054-85 25 70

Peter Andersson

HR-Chef
peter.andersson@osterbergs.nu
072 - 201 08 64

Martin Tjärnklev

Inköpschef
martin.tjarnklev@osterbergs.nu
054-85 25 85

Ekonomi, administration och fakturafrågor

Växel: 054 – 85 25 00
administration@osterbergs.nu

UP/Distribution

Anders Wikström

Distributionschef
054- 85 23 75

Magnus Frödin

UP/Distribution
054-85 25 94

Christoffer Lindqvist

UP/Distribution
054-85 25 09

Simon Peteri

UP/Distribution
054-85 27 67

Matilda Kindemyr

UP/Distribution
054-85 23 89

Johny Karlsson

UP/Distribution
054- 85 25 88

Ronny Axelsson

UP/Distribution
054- 85 25 44

Timothy Bence

UP/Distribution
054 85 23 70

Lucas Stjernström

UP/Distribution
054-85 25 25

Joakim Lidåsen

UP/Distribution
054 - 85 25 59

Jimmy Gustafsson

UP/Distribution
054 - 85 23 87

Per-Olof Lindskog

UP/Distribution
054 - 85 25 77

Webbshop

Välkommen till vår webbshop med över 28.000 artiklar